Kreeka viib läbi sisserändajate massilise väljasaatmise ja karmistab varjupaigapoliitikat

0
1245

Kreeka eesmärk on järgmise aasta lõpuks riigist väljasaata 10 000 migranti, teatas valitsus esmaspäeval pärast pühapäeval toimunud 2 hukkunuga tulekahju ja kokkupõrkeid oma suurimas põgenikelaagris, mis on massiliselt ülerahvastatud, kirjutab Reuters.

Kreeka valitsuse pressiesindaja Stelios Petsas teatas, et Kreeka ministrite nõukogu on otsustanud oma varjupaigataotluste süsteemi karmistada ja väljasaatmisi suurendada.

Valitsuse otsuse järgi saadetakse riigist välja vähemalt 10000 migranti järgmise aasta lõpuks.

Riik suurendab ka merepatrulle, kiirendab varjupaigamenetlusi ja loob täiendavaid riigist väljasaatmiskeskuseid sisserändajatele, kes on riiki sisenenud ebaseaduslikult ja kellel ei ole varjupaigaõigust või kelle taotlused on tagasi lükatud, teatas Petsas.

Euroopa suurim põgenikelaager Moria, mis asub Lesbose saarel, on muutunud absoluutseks katastroofiks. Kuigi Moria põgenikelaager rajati 3000 inimesele, viibib seal praegu umbes 13 000 inimest.

Pühapäeval süütasid migrandid põlema seitse kuni kaheksa elamiseks mõeldud konteinerit, mille tagajärjel hukkus 2 inimest, naine ja laps.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.