Kristjan Oad: Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja neile antud ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele

0
1123

Eelmisel nädalal jõudis meediasse, kuidas Tartu Ülikoolis väheneb Eesti üliõpilaste võimalus saada ühiselamukohta, kuna ülikool annab neid eelisjärjekorras välismaalastele, edastab Ärileht.

“Tartu Ülikool väidab, et neil on kohustus anda igale välisüliõpilasele ühiselamukoht. See on vale. Sisuliselt kehtis selline olukord 1. septembrini 2013, ent juba enam kui viis aastat kehtinud välismaalaste seadus ülikoolile sellist kohustust ei pane. Ega ka ükski muu seadus. Kui Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja rahastatud ülikooli ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele, siis öelgu see otse välja,” ütles Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad Ärilehele.

Loe edasi Ärilehe veebist

Kristjan Oad: kui Tartu Ülikool on otsustanud, et Eesti maksumaksja neile antud ressursse tuleb esmajärjekorras anda välismaalastele, siis öelgu see otse välja!

Eelmisel nädalal jõudis meediasse, kuidas Tartu Ülikoolis väheneb Eesti üliõpilaste võimalus saada ühiselamukohta, kuna ülikool annab neid eelisjärjekorras välismaalastele. Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuhi Kristjan Oadi sõnul on selline poliitika seadusevastane, lahenduseks oleks aga ülikooli ühine äriplaan Tartu ettevõtjatega, teatas ettevõtluskõrgkool. – DELFI

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.