Laulupeol jäetakse isamaalised laulud välja, asemele tulevad terve hulga rahvale tundmatuid lugusid

0
1794

Liiga isamaalised laulud ei sobi enam meie multikulti ellu? Häbenetakse isamaalisust?

Helilooja Alo Mattiiseni viiest isamaalisest laulust ei kuule laulupeo kahel kontserdil mitte ühtegi, kirjutab Lääne Elu.

«Kahjuks ei ole seekordsel laulupeol võimalik laulda «Eestlane olen ja eestlaseks jään» või mõnda muud tuntud taasiseseisvumise aegset laulu ega meenutada seeläbi Alo Mattiiseni panust Eesti iseseisvumisse, milleta me sel aastal ehk laulupeo juubelit tähistada ei saakski,» seisab Alo Mattiiseni Fondi Facebooki postituses.

«Nimelt otsustasid laulupeo korraldajad teadmata põhjusel, et seekord ei ole Alo Mattiiseni kirjutatud isamaalistel lauludel laulupeo kavasse kohta,» lisatakse kirjutises.

Alo Mattiiseni tütar Mariitta Mattiisen kirjutab ühismeedias, et tema meelest teeb tänavuse üldlaulupeo lugude valiku aga eriti kummaliseks see, et laulupeol esitatavate lugude kavast leiab Läti rahvalaulu ja terve hulga rahvale tundmatuid lugusid.

«Laulupidu on siiski kogu rahva pidu ning inimesed tulevad sinna, et saaks kõik koos südamelähedasi laule laulda, mitte pikisilmi oodata, millal ükskord tuleb mõni natukenegi tuttav viisijupp. Õnneks mõned klassikud on siiski seekord veel kavasse jäetud,» lisas Mariitta Mattiisen.

Allikas: Postimees.ee

Mõned muusikalised palad:


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.