Leht: Jüri Ratast ja Lavly Perlingut kahtlustatakse kokkumängus

0
811
Lavly Perling ja Jüri Ratas. Foto: Fotomontaaž (Äripäev.ee)

Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu avaldusega kandideerida uueks ametiajaks sattus pea samasse aega Keskerakonnale või selle juhtidele soodsat prokuratuuri otsust, mis tekitavad küsimusi peaprokuröri sõltumatuse kohta, kirjutab Äripäev.

Üks justkui soodne otsus tehti seoses Edgar Savisaare kohtuasjaga, kus peaministripartei on otsustanud minna prokuratuuriga kokkuleppele. Otsuse järgi võidakse Keskerakonnale määrata karistuseks 275 000 eurot, millest 25 000 eurot saab partei tasuda 12 kuu jooksul osamaksetena.

Vahetult kokkuleppele eelnenud ajal, mai alguses, kohtusid Jüri Ratas ja Lavly Perling nelja silma all, kuid Perlingu sõnul ei arutatud seal otsuseid, mida tuleks teha Keskerakonna kohta.

Peaministri büroo juhataja Johannes Merilai sõnul kõnelesid peaminister Jüri Ratas ja peaprokurör Lavly Perling aprilli alguses väga põgusalt Keskerakonna kriminaalmenetlusest. „Nii nagu mina aru saan, oli see väga põgus teema markeerimine, muude teemade keskel,“ ütles Merilai.

„Nagu Perling on ka ise avalikult välja öelnud, et tema ja peaminister Jüri Ratas puudutasid teemat [Keskerakonna kriminaalmenetlust] pealiskaudselt: millised on Keskerakonna plaanid selles küsimuses? Ratas vastas põgusalt, et sellega tegeleb erakonna poolt peasekretär ja prokuratuuri poolt vastav prokurör,“ täpsustas Merilai.

Allikas: Õhtuleht.ee

Üllatus, üllatus! EKRE-l on taas õigus: Perling ei sobi jätkama teisel ametiajal. Faktid räägivad, et EKRE-l on enamasti alati õigus! 

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.