Lõuna-Eesti majutusasutus pakkus soodustust valitsusmeelsetele klientidele

1
476

Lõuna-Eestis Pühajärve lähistel asuv majutusasutus pakkus ligi kuu aega soodustust valitsusparteisid (Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsiooni) toetavatele inimestele.

Soodustus valitsusmeelsetele. Kuvatõmmis Annimatsi majutusasutuse kodulehelt

Pühajärve läheduses asuva majutusasutuse kõneisik rääkis Delfile, et soodustuse näol oli tegemist lihtsalt katsega, et näha, kuidas sellele reageeritakse. „See oli natukene huumoriga pooleks,” ütles ta Delfile.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe ütles Delfile, et kaupleja võib ise valida, kellele soodustust teeb. Küll aga tekitab küsimusi „toetaja” mõiste ja lause, et „võimalusel” on allahindlus kuni 50 protsenti. “Need tingimused võiksid olla selgemad,” ütles Helemäe.

„Kui nüüd rääkida reklaamiseaduse kontekstis, siis reklaamis esitatud teave ei tohi olla alavääristav ja diskrimineeriv,” ütles Helemäe. Reklaamiseaduse kohaselt ei tohi reklaam sisaldada halvustamist ega diskrimineerimist ka poliitiliste veendumuste tõttu. Helemäe hinnangul ei ole antud juhul aga tegemist reklaamiga, vaid hinnateabega. „Hinnakujundus on vaba,” ütles Helemäe.

Sarnaseid poliitilise meelestatusega seotud soodustusi on ette tulnud varemgi. Alles mõni kuu tagasi läks sotsiaalmeedias levima kuulutus, kus ühes Lõuna-Eesti autoremonditöökojas said soodustust üksnes EKRE liikmed.

Nüüdseks on majutusasutus aga selle soodustuse eemaldanud, seega peavad jälle ka valitsusmeelsed kliendid käima sama raha välja, mis teiste parteide toetajad.

Allikas: Lõunaeestlane.ee

1 COMMENT

  1. Kui tehakse nt. soodustus alaealistele või pensionäridele, kas see on siis halvustav või diskrimineeriv? Minu meelest ei saa soodustus juba oma olemuselt olla diskrimineeriv. So umbes nagu, et teen sulle õlle välja. Teen kellele tahan.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.