„Maailma hijabipäev” kutsub kõiki naisi kandma nägu katvat loori – solidaarsusest moslemite vastu

0
288

Rahvusvaheline Hijabi-päev on oma 2019. aasta kampaania käivitanud. Liikumine kutsub kõiki naisi üles kandma sellel päeval
nägu katvat loori ja postitama pilte sellest sotsiaalmeediasse.

Alates 2013. aastast korraldatakse rahvusvahelist Hijabi päeva. Tuleva aasta kampaania on suunatud kõigile, kes kasutavad sotsiaalmeediat.

“Läbi hashtag “#FreeInHijab” näitab liikumine maailmale, et tema nägu katvat loori ei süüdista, ega pea seda naiste vangistajaks, sest see on vaba tahte valik,” selgitab liikumise asutaja Nazma Khan.

Khan nõuab seetõttu tungivalt, et kõik naised, sõltumata religioossest kuuluvusest ja etnilisest päritolust, kannaksid 1. veebruaril 24 tundi loori, et näidata oma solidaarsust mosleminaistega.

Internetis on selle liikumise asutajat süüdistatud poliitilise islami levitamises.

Vastuseks süüdistustele vastas Khan: “Meie liikumises pole mingit seost poliitikaga. Teeme seda ainult selleks, et teavitada sellest, et looridega naisi koheldakse halvasti.” Ta väidab, et see on ainult selle valgustamiseks.

Samal ajal aga võitlevad naised (näiteks Iraanis) oma õiguse eest eemaldada
nägu kattev loor, mis on osa islami naiste rõhumisest.

Allikas: Voiceofeurope.com

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.