Macron I maailmasõja relvarahu mälestusüritusel: “Natsionalism on isamaa reetmine!”

0
324

Pühapäeval toimus Prantsuse pealinnas Esimese maailmasõja lõpu mälestusüritus, kus osalesid ülemaailma erinevad riigipead, valitsusjuhid ja paljud diplomaadid. Prantsuse president Emmanuel Macron läks jõuliselt vägivaldseks natsionalistide suhtes, kes tegelikult lõpetasid esimese maailmasõja.

Täpselt sada aastat 11. novembril kuulutati ametlikult esimese maailmasõja lõpp. Paljud inimesed endiselt üle Euroopa leinavad oma esivanemaid, kes hukkusid selles sõjas. Pariisis toimus pühapäeval mälestustseremoonia, kus osales enam kui 60 erineva riigi riigipead, valitsusjuhid ja diplomaadid. Nende hulgas olid ka  Donald Trump, Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan.

“Patriotism, patriotism, on täielik vastand natsionalismile,” ütles tseremoonial oma kõnes Prantsuse president Macron. “Igaüks, kes kuulutab natsionalismi, vihkab patriotismi.”

Prantsuse president teatas ka seda, et me ei pöördu tagasi “ajaloo traagilisele teele” ega “ohustada rahu pärandit, mis on allakirjutatud meie esivanemate verega”.

Allikas: http://www.standaard.be

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.