Macron nimetas kollaseid veste “vihkajalikuks jõuguks” ja paneb kollaste vestide liidrid vangi! VIDEOD!

0
379

Kolmapäeval vahistati üks Prantsuse kollaste vestide liidritest Eric Drouet. Teda süüdistatakse sanktsioneerimata meeleavalduste korraldamises Pariisis ja ebaseaduslikus D-kategooria relva kandmises.

TÄISPIKK VIDEO KINNIPIDAMISEST:

Macron on nimetanud kollaseid veste “vihkajalikuks jõuguks”.

Keset kollaste vestide proteste madalat profiili hoidnud Prantsuse president Emmanuel Macron pidas vana-aastaõhtul võitlusliku kõne, milles võrdles meeleavaldajaid “vihkajaliku jõuguga”, kes on võtnud sihikule “politsei, ajakirjanikud, juudid, välismaalased ja homoseksuaalid”.

Viidates Prantsuse meediale kirjutab The Daily Caller, et Macron oli meeleavalduste keeristes eriliselt tasane ning sisuliselt halvatud.

Le Monde’i teatel püsis president peaaegu pidevalt oma residentsis Élysée palees, peljates väljudes protestijaid veelgi enam aktiveerida.

Foto: väljavõte videost

Kuigi paljude protestijate väitel jätkuvad rahutused ka alanud aastal, näitab liikumine siiski vaibumise märke ning Pariisis kogunevad rahvahulgad kahanesid ligi 300 000 pealt novembri keskpaigas detsembri alguseks ametlikel andmetel poole pisemaks.

Seejuures patrullisid võimuesindajate korraldusel Pariisis soomukid, mida pole toimunud alates teise maailmasõja aastaist.

Allikas: France24.com

Ilmus algselt: “EI Pagulastele” FB lehel

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.