Marko Reikop Kaljulaidile: “olete suure osa oma ajast elanud eebenipuust tornis”

0
2318

Eesti Rahvusringhäälingu persooniintervjuus Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaidiga suutis Marko Reikop jõulueelsel õhtul vihastada välja riigijuhi, vihjates sellele, et Kaljulaid on elukauge ega tea, mis tavainimest igapäevaselt vaevab.

“Kuna olete suure osa oma ajast elanud eebenipuust* tornis…,” viitas Reikop, mille peale Kaljulaid teda järsult katkestas. “Mis mõttes?” torkas president vahele. “Luxembourgi mõttes (viidates Kaljulaidi pikale euroametniku karjäärile — toim.). See on ikka väga eebenipuust torn võrreldes Setumaaga,” täpsustas terava keelega saatejuht, mispeale läks Kaljulaid püha viha täis ning asus loetlema üksikasjalikult kõiki põhjusi, miks antud ettekujutus paika ei pea.

“Üles kasvamine Mustamäel, võitlus 90ndatel sõna otseses mõttes materiaalse ellujäämise eest, olles vahepeal üksikema. Ja siis tahate öelda, et ma unustan ära selle, kui poodi minnes peab väga hoolega vaatama, mis leiba osta? Unustage ära, see on nii ebaõiglane! Palun, Marko, ma tõesti olen väga solvunud. Minu lapsed käivad tavakoolis, minu sõbrad elavad tavalist Eesti elu, ma kuulun nende inimeste hulka, kes valvab, et kümnendik minu sissetulekust läheks erinevatele heategevusprojektidele. Arvata, et mul puudub empaatia nende suhtes, kellel on raske… anna andeks, aga see on jube ülekohtune öelda, et ma elan eebenipuust tornis,” nentis ta.

*Korrektne väljend oleks olnud “elevandiluust torn”, mis sümboliseerib eeskätt kunstimaailmas eluvõõrast ja elukauget, iseendast vaimustuses olevat loometööd. “Eebenipuust torn” on Inglise kirjanik John Fowles’i lühijuttude kogumik.

Allikas: Kroonika

Seotud lood:


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.