Maroko saadab Euroopasse 422 imaami Ramadaani juhendama

0
735

Maroko Awqafi (Islami asjade ja sihtasutuste üldasutus) ja islami ministeerium saadab Euroopasse 422 imaami (Islami usujuhti), et nad tegeleksid religioose juhendamisega Ramadaani ajal.

Maroko püüab tagada oma kogukonna ühtsuse ja oma mošeede säilitamine välismaal, see tõttu saadetakse usujuhid riikidesse, kus on nende kogukond kõige suurem, ehk siis Prantsusmaale, Belgiasse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Hollandisse, Saksamaale, Taanisse, Rootsisse.

Maroko on teatanud end kui usulise sallivuse eestvedajana ja on pakkunud paljudele välisriikde imaamidele koolitust Aafrikas selle kohta, mida ta kirjeldab kui mõõduka islamina.

Ramadaani ajal hoiduvad kogu maailma islamiusulised toidust, joogist, tubakast ja seksuaalsetest naudingutest koidust loojanguni. Moslemid usuvad, et ramadaani ajal on eriti tõenäoline, et Jumal ilmutab end inimkonnale, kuna sel ajal ilmutati Koraani esimesed värsid prohvet Muhamedile.

Ramadaan algas käesoleval aastal 5. või 6. mail sõltuvalt millal poolkuu ilmus ja kestab 29-30 päeva.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.