Mart Helme avalik kiri erakonna liikmetele ja toetajatele

0
466

Head erakonna liikmed ja toetajad!

Pöördun teie poole hoiatusega, et poliitiliste vastaste provokatsioonid meie erakonna laimamiseks võivad jätkuda.

Oleme korduvalt näinud sotsiaalmeedias räigeid ähvardusi, mida postitatakse justkui meie toetajate poolt, kuid lähemal uurimisel osutuvad need mõne teise erakonna aktivistideks.
Näeme hüsteeria õhutamist lugudega, kuidas väidetavalt meie sümboolikaga varustatud isikud ründavad tänaval võõrpäritolu inimesi, samas pole võimalik kindlaks teha, kes ründajad tegelikult olid ja kas rünnakud üldse aset leidsid.

26. novembri meeleavaldusel Indrek Tarandi korraldatud intsident on selliste provokatsioonide loogilises reas. Näeme, kuidas emotsionaalsete pingete kruvimine on jõudnud punktini, kus kõlavad üleskutsed summutada tavapärane poliitiline debatt. Näeme neis ohtu meie demokraatiale ja vabadusele.

Meil on alust arvata, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vaateid, loosungeid, sümboolikat ja muud meiega seonduvat võidakse pahatahtlike ässitajate poolt ära kasutada provokatiivsel eesmärgil. Taoliste provokatsioonide eesmärk on selge: ühe rahvusliku ja iseseisvusmeelse poliitilise partei tasalülitamine enne Riigikogu valimisi. Kui see peaks õnnestuma, on Eestis taas edukalt kehtima pandud vaikiv ajastu!

Kutsume oma liikmeid, toetajaid ja avalikkust provokatsioonidega mitte kaasa minema, sellised juhtumid foto või videokaameraga fikseerima ning teavitama kohe politseid. Samuti palume informeerida erakonda. Kõigil taolistel juhtumitel tuleb hoiduda ennatlikest järeldustest ja hinnangutest niikaua, kuni pole välja selgitatud osaliste isik ja motiivid.

Juhime tähelepanu ka sellele, et praeguses pingestunud rahvusvahelises olukorras on võimalik, et ühiskondlikku konflikti üritab eskaleerida mõni vaenuliku riigi eriteenistus.

Kinnitame, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei lase radikaalsete vasakpoolsete välja töötatud Antifa taktikatel nurjata oma poliitilist tegevust. Võitlus käib Eesti eest!

Säilitagem rahu ja külma närvi!

MART HELME
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Esimees

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.