Merkeli valitsus on kriisis: toimus kriisikoosolek, kas Merkeli koalitsioon laguneb?

0
502

Saksa kantsleri Angela Merkeli koalitsioonipartnerid pidasid esmaspäeval maha kriisikoosoleku, kui tema laguneva koalitsiooni noorempartneri SPD juht teatas oma tagasiastumisest.

Pühapäeval toimunud šokiteates ütles sotsiaaldemokraatliku partei (SPD) juht Andrea Nahles, et ta astub erakonnajuhi kohalt tagasi. Wikipedia andmetel on ta juba erakonna esinaise ameti maha pannud.

48-aastase poliitiku otsus jäi SPD-le segaseks ja tõstatas küsimusi Merkeli koalitsiooni ellujäämise osas.

Kas niigi õnnetu koalitsioon Merkeli CDU ja vasakpoolse SPD vahel võib jätkuda, kuni Saksamaa parlamendi valimiste 2021. aastani, nüüd sõltub see täielikult Nahles’i järeltulijast.

Soovides valitsuse osapooli rahustada, ütles Merkel pühapäeval, et ta jätkab oma Kantsleri volituste täitmist.

“Mida ma tahan valitsusele öelda, on see, et me jätkame oma tööd tõsiselt ja suure vastutusega,” ütles Merkel pressikonverentsil.

– kriis –

Saksamaa praegune valitsuskoalitsioon on olnud algusest peale habras.

2017. aasta valimistulemustest haavatuna oli SPD esialgu püüdnud opositsiooni minna, kuid ta oli sunnitud vastumeelselt nõustunud Merkeli koalitsiooniga.

See koalitsioon tõi sisetülid partei sees, ning koalitsioonis on olnud kriis-kriisi otsas.

Allikas: AFP

 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.