Minister Riina Solman kavandab pedofiilidele nimevahetuse keeldu

1
1046

Rahvastikuminister Riina Solman kavatseb algatada seadusemuudatuse, et pedofiilid ja teised isikuvastaseid kuritegusid sooritanud inimesed ei saaks oma nime muuta.

“Küll aga soovin seda olukorda lähiajal parandada ja nimeseadust täiendada nii, et raske isikuvastase kuriteo toime pannud isikul – sealhulgas pedofiilil – kaob pärast karistuse kandmist võimalus muretult nime vahetada,” kirjutas Solman Õhtulehes ilmunud arvamusartiklis.

“Meie kogukondade turvatunde huvides on selline piirang vajalik, kui takistame rasketes kuritegudes süüdimõistetutel oma identiteeti ja toime pandud kuritegusid varjata,” lisas Solman.

Näiteks kevadel vanglast vabanenud pedofiil ja endine meediategelane, 1969. aastal sündinud Kaur Hanson võttis endale uueks nimeks Oliver Rist. Kurioossel kombel kannab Eestis sama nime vaid üks teine inimene – 1982. aastal sündinud Oliver Rist, kes sai nimekaimu tekkimisest teada ERR-ilt.

“Tegelikult on selliste isikute ring palju laiem, kui meediast pidevalt läbi käinud pedofiilid,” märkis Solman.

Allikas: Err.ee

1 kommentaar

  1. On vaja nimevahetuse keeldu ja on vaja pedofiilide registrit, kust iga asutuse või ettevõtte juht saaks järele vaadata, kelle ja mis ametisse ta tööle võtab. Seda esmaselt just nende asutuste juhid, kes tegelevad laste ja noortega. Peab olema välistatud, et pedofiil mistahes sellise töökoha saab. Ning siin tuleb unustada igasugune isikuandmete kaitse jms. Pedofiilia on elupikk üliohtlik hälve ja see ohustab meie kõige kallimat vara, meie silmaterasid ja meie pesamune – meie lapsi. Ühe pedofiili inimõigused ei kaalu kunagi üles paljude laste tulevikku ja saatust.

Comments are closed.