Orbán: Ungari on valmis üles ehitama koos oma naabritega uue Kesk-Euroopa, milles kõigil on tööd

0
894

“Ungari on valmis ehitama koos oma naabritega uue Kesk-Euroopa, milles kõigil on tööd, ” ütles Ungari peaminister Viktor Orban laupäeval Rumeenias Nicolae Ceausescu diktatuuri vastase revolutsiooni puhkemise tseremoonial .

“Oleme valmis ehitama koos oma naabritega, sealhulgas Rumeeniaga uut Kesk-Euroopat, kus me pole mitte ainult Lääne-Euroopa tarnijad, vaid ka üks edukamaid piirkondi maailmas ja kõige konkurentsivõimelisemad.” ütles Orban tseremoonial Timisoaras, kus 30 aastat tagasi algasid meeleavaldused Ceausescu režiimi vastu.

Kesk-Euroopa, mille visiooni esitas Orban, on piirkond, kus “meie linnu ühendavad maanteed ja kiired raudteed, kus kõigil on töökoht, kuhu meie töötajad naasevad ja probleem on pigem selles, et mida teha Lääne-Euroopast siia tööle tulijatega”.

Ungari peaminister ütles, et nägi rumeenlastel ja ungarlastel tulevikus suurt võimalust ühiste eesmärkide saavutamiseks.

Ta rõhutas, et Ungari soovib kuuluda nende Euroopa riikide hulka, kus on “kõige parem  areneda ja elada”, kus toodetakse uusimate tehnoloogiate abil, kus on puhtaim keskkond ja Ungari soovib jääda üheks kõige turvalisemaks riigiks. Tema sõnul on seda eesmärki naabritega lihtsam saavutada.

Orban ütles ka, et 1989. aastal ei uskunud maailm, et rumeenlastel on võimalik kommunismi vastu ülestõusta, ja siis selgus, et see oli võimalik.

“Meie, kes me lõime kommunismi kirstunaela, kui see oli vajalik, teadsime alati, et lõpuks võidame. Me teadsime, et diktatuur hakkab taganema ja siis lagunema. See ei saanud teisiti minna” ütles Orban.

Allikas: wPolityce.pl


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.