Pagulased viisid Filipstadi omavalitsuse pankrotti!

0
1296

Rootsi Filipstadi omavalitsus on sattunud varjupaigataotlejate tõttu rahalistesse raskustesse, sest vallal lihtsalt ei jätku enam raha, et maksta töötule pagulasarmeele sotsiaaltoetusi.

Valla 10 000-st elanikust on üle 2000 kolmandatest riikidest, st mitte-Euroopa riikidest. Neist 2000 inimesest on üle 80% töötud. Ülejäänud 20%-st omakorda umbes pooled on erinevatel maksumaksja poolt tasustavatel töödel.

Filipstadi omavalitsuse sotsiaalkulutused on proportsionaalselt elanikkonaga ühed suurimad Rootsis. “Uusrootslaste” sotsiaaltoetused ning erinevad kulutused lähevad omavalitsusele maksma 60 miljonit Rootsi krooni (ca 6 miljonit eurot).

Võrdluseks, sama suure Soome Hämeenkyrö omavalitsuse sotsiaalkulud on ca 1 miljon eurot.

Vallajuht Claes Hultgren tõdeb Expressenile, et omavalitsus ei ole rahaliselt elujõuline.

– Me peame esitama pankrotiavalduse, ütleb ta ning jääb lootma, et riik ulatab abikäe.

Loomulikult on pagulased Filipstadi kaasa toonud ka muid sotsiaalseid konflikte ja probleeme, nagu on see juhtunud kõikjal.

Allikas: PT-MEDIA

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.