Peatselt algavad üle kogu USA haarangud illegaalide väljasaatmiseks

0
560

Trump teatas sisserändajate massilisest väljasaatmisest

“Ma ei nimeta seda reidiks, me eemaldame inimesed”: USA president Trump teatas, et alustab ebaseaduslike sisserändajate massilise väljasaatmisega. Millal? “Päris varsti.”

Algselt oli reidid kavandatud juba juunis, kuid USA valitsuse plaan tõkestada ebaseaduslikke sisserändajaid ja viia nad tagasi üle piiri Mehhikosse, sattus ajakirjandusse enneaegselt – ja see plaan võeti tagasi.

USA presidendi sõnul ei lõpetata projekti, vaid lükati edasi. Washingtoni ajakirjanike ees ütles Donald Trump reedel, et nad alustavad sisserändajate massilist väljasaatmist “päris varsti”. Politsei- ja tolliasutuse kavandatava tegevuse kohta ütles ICE: “Ma ei nimeta seda reidiks, me eemaldame inimesed, kõik inimesed, kes on aastate jooksul ebaseaduslikult riiki tulnud.”

ICE ei saanud valgest majast otsest vastust ega kinnitust. Agentuur ütles eelmisel kuul, et ta võtab sihipäraseid meetmeid sisserändajate vastu, kes saabusid riiki ilma kehtivate dokumentideta, et takistada sisserändajate ebaseaduslik sisseränne üle USA piiri.

Vaidlus käib, kuidas nimetada – kas tegu on haarangu või lihtsalt massilise eemaldamine.

Allikas: Spiegel Online

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.