Piiskop Eva Brunne: mul on moslemitega rohkem ühist kui paremäärmuslike kristlastega

0
964

Stockholmi evangeelne-luterlik piiskop Eva Brunne, kes elab kiriku poolt õnnistatud lesbilises suhtes evangeelse naispreestriga, ütles Rootsi raadios kõneldes, et mõnikord tunneb ta, et tal on moslemitega palju rohkem ühist kui paremäärmuslike kristlastega. “Kuigi me ei räägi sama keelt ega palveta Jumala poole samal viisil ega näe samamoodi välja, oleme me sama väärtuslikud ja me elame koos samas riigis ja meil on samasugused õigused,” rääkis Brunne.

2015. aastal soovis piiskop Brunne kõrvaldada kristlikud sümbolid Stockholmi Meremeeste kirikust, et moslemid saaksid seal palvetamas käia.

Eva Brunne kolleeg, Växjö piiskop Fredrik Modeus, on aga öelnud, et ta lausa ootab, et koos kirikukelladega võiksid tema linnas kõlada ka moslemite palvekutsungid.

Loe lähemalt siit.

Allikas: Meiekirik.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.