“Põhja Liigat” tabab ajalooline tõus ja on nüüd Itaalia kõige populaarsem erakond

0
1024

Matteo Salvini juhtitud “Põhja Liiga” on praegu Itaalia kõige populaarsem erakond. Üleriigilises küsitluses toetab neid 33,8% itaallastest, selgusid tulemused laupäeval. See on suurim populaarsus Itaalia ajaloos, vahendab Voice of Europe.

IPSOSi uurimisrühm küsis oma igakuises küsitluses kodanikelt nende hääletus kavatsustest, milles selgus, et praeguse koalitsiooni partner Viie Tähe Liikumine (M5S) on viimase kuu jooksul langenud 1,5% võrra 28,5 protsendini.

Juuli keskpaigast praeguseni on M5S-i jaoks kolmekordne toetuse langus, suurendades koalitsioonipartnerite vahelist populaarsust.

Kuid koalitsioonivalitsuse ja peaministri toetus on endiselt üsna suur. Valitsuskoalitsioonil on toetus kokku 64% ja peaminister Giuseppe Conteil on toetus 67%.

Uuringus leiti ka, et opositsiooni kuuluvad:

  • meediaimpeeriumi omaniku Silvio Berlusconi erakond langes 7,8 protsentini
  • Demokraadid (PD) langesid üsnavähe, nende toetus on 17 protsenti

PD toetus langes vähe, sest nad korraldasid meeleavaldusi, mis tõi erakonnale suurt meedia tähelepanu.  

Matteo erakond on igakuu rahva toetust suurendanud. 

Oleme tunnistajaks uue Euroopa tekkimisele, kus juhid on karmid ja võitlevad oma kultuuri ja väärtuste kaitsmise eest, mida praegused Euroopat juhtivad globalistid tõhusalt kõrvaldavad.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.