Politsei kaotas laste ankeedist ära terminid «ema» ja «isa»

0
2301
Isikutunnistuse taotlemisel varem kehtinud ankeet
FOTO: Ekraanitõmmis

Politsei- ja piirivalveamet kaotas lapse esimese dokumendi taotlemise ankeedist ära väljad „ema” ja „isa” ning asendas need kahe väljaga „vanem”, kirjutab Postimees.

Lapse esmakordsel isikut tõendava dokumendi taotluse ankeedil oli veel möödunud aasta keskel esimesteks väljadeks andmed ema ja  isa kohta. Pool aastat tagasi võttis politsei kasutusele uue ankeedi, kus lapse vanemate andmete sisestamiseks on jätkuvalt olemas kaks jaotist, kuid mõlemad kannavad nime «vanem». Kusjuures valida ei saa enam ka seda, kas tegemist on lapse ema või isaga, küll aga seda, kas ta on nais- või meessoost.

FOTO: Kuvatõmmis

Allikad: Lääne Elu ja Postimees

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.