Poola kohus lõpetas menetluse seoses LGBT-materjalide printimisest keeldumisega

0
494
Poola valitseva konservatiivse erakonna poolt jagatud LGBT-vaba tsooni kleebised. Erakond jagas neid LGBT bride ajal

Poolas toimus kohtuprotsess trükikoja üle, kes keeldus trükkimast LGBT materjale viidates sellele, et selline tegevus oleks tema südametunnistuse ja väärtuste vastu, vahendab wPolityce.pl.

Esimeses kohtuastmes mõistetigi trükikoda süüdi, kuid Poola Põhiseaduskohus mõistis trükikoja käitumise õigeks.

Kohtuotsuse põhjenduseks toodi: “Karistamine teenuste osutamise tahtliku ja mõistliku põhjuseta keeldumise eest riivab teenuseosutaja vabadust, eriti õigust tegutseda vastavalt oma südametunnistusele”

“Lodzist pärit trükikoda mõisteti süüdi tema südametunnistusele, uskumustele ja väärtustele vastuolus oleva teenuse osutamises. Need, kes kirjutavad oma vikerkaareribadele loosungeid võrdsuse, armastuse ja sallivuse kohta, tahavad sulgeda nende suu, kellel on neist erinevad vaated. “Kes meie poolt ei ole, see on meie vastu.” Ja kes on meie vastu see tuleks vaigistada, hävitada, hukka mõista,” – rõhutas justiitsministri asetäitja Marcin Romanowski juhtumit kommenteerides.

“Ideoloogilise sõja ajal pooldame me alati vabadust. Seda, mis annab poolakatele õiguse valida, mitte seda, kes soovib neile oma maailmavaadet peale suruda oma,” – lisas ta.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.