Poola minister: “igat tüüpi kohustuslik mehhanism on Euroopa õigusega vastuolus!”

0
424
Humanitaarabi minister Michał Woś, kes oli justiitsministri asetäitja kuni 2018. aasta märtsini. Foto: Twitter / Michał Woś

Prantsusmaa president Emmanuel Macron väidab, et Vahemerel päästetud migrantide vastuvõtmiseks on Euroopa Liidus vaja uut süsteemi. Süsteemi, mis jagaks pagulased automaatselt liikmesriikide vahel, et leevendada Itaalia olukorda. Poola on sellele kindlalt vastu.

“Me peame igat tüüpi kohustuslikke mehhanisme Euroopa õigusega vastuolus olevaks,” ütles Poola humanitaarabi minister Michał Woś.

Michał Woś selgitab, et tänu Visegradi grupi riikidele ja Poola diplomaatiale on muutumas Euroopa Liidu rändepoliitika, milles loobutakse sunniviisilise ümberpaigutamise mehhanismist. Vahemerel toimuvat tegevust nimetas minister inimkaubanduseks.

“See on avalik inimkaubitsejate maffia. Inimesed, riskivad oma eludega, üritavad jõuda oma arust paradiisi, see tähendab Euroopasse,” ütles Michał Woś.

Poola valitsuse jaoks on lahendus piiride sulgemine, mis peab käima käsikäes kohapealse abiga.

Refereeris: Taivo Sepp (Facebook)

Allikas: Radiomaryja.pl

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.