Poola parlamendiliige nõuab Saksamaalt rahalist hüvitist II maailmasõjas toimunud sõjakuritegude eest

0
314

Poola konservatiivne parlamendiliige on kutsunud Saksamaad üles maksma Teise maailmasõjas toimunud sõjakuritegude eest hüvitist, selle üleskutse tegi parlamendiliige kõigest üks päev pärast seda, kui Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier vabandas tõsise laastamise pärast, mille tema riik oli Teises maailmasõjas Poolale teinud. “soojadest sõnadest ei piisa,” ütles parlamendiliige.

Kaks päeva tagasi korraldati kogu Poolas tseremooniaid II maailmasõja langenute 80. aastapäeva mälestuseks. Poola mälestab pigem sõja puhkemist, aga mitte sõja lõppu, sest pärast sõja lõppu oli riigis  Nõukogude võim.

Kohal olid ka Poola president Andrzej Duda ja mitmed Saksamaa kolleegid.

„Vaatan täna Poola rahva vabadusvõitlusele ajas tagasi. Ma kummardan kurvalt ohvrite ja nende lähedaste ees,“ sõnas Saksamaa president Steinmeier.

“Ma palun Saksamaa süü eest andestust. Tunnistan meie vastutust,” jätkas ta.

Kuid sellest ei piisanud Poola parlamendisaadiku Daniel Kawczynski jaoks, kes vastas Steinmeieri pöördumisele, öeldes: “Soojadest sõnadest ei piisa.”

Kawczynski ütles Express UK-le antud avalduses: “Me näeme, kuidas Saksamaa president tuleb Poola andestust paluma, kuid nad ei mõtle seda tõsiselt, sest nad keelduvad jätkuvalt tunnistamast, et Saksamaa pani toime genotsiidi.”

“Nad peavad pakkuma kahjude hüvitist,” lisas ta.

Poola valitsev partei Seadus ja õiglus (PiS) on korduvalt nõudnud Saksamaalt tekitatud kahjude või vigastuste täieliku hüvitamist.

Sel ajal, kui Steinmeier rahvahulga poole pöördus, karjusid mitmed pealtvaatajad: “heastage”.

Kaks päeva tagasi Gdanskis korraldatud eraldi mälestustseremoonial kajastas Poola peaminister Mateusz Kawczynski tundeid, öeldes: “Peame rääkima neist kaotustest, peame meeles pidama, peame nõudma tõde ja nõudma hüvitist.”

Poola pole ainus Euroopa riik, kes nõuab, et sakslased maksaksid neile Teise maailmasõja eest hüvitist.

Eelmisel nädalal Berliinis toimunud riigivisiidi ajal ütles Kreeka vastvalitud riigipea Kyriakos Mitsotakis, et loodab, et Saksamaa nõustub alustama sõjareparaatidega seotud läbirääkimisi.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.