Poola president allkirjastas lapsevanema pensioni seaduse “Mama 4 plus”

0
599

Kolmapäeva ja neljapäeva vahelisel ööl võttis Poola Seim vastu “Mama 4 plus” nn. emapensioni seaduse. 

Seaduses on sätestatud, et lapsed sünnitanud ja vähemalt nelja last kasvatanud emadel on õigus minimaalsele pensionile. Hüvitist hakatakse maksma alates 1. märtsist käesoleval aastal.


Programmi “Mama 4 plus” alusel saavad taotleda pensioni emad, kes on jõudnud pensionieale 60 aastat. Toetust makstakse ka 65-aastaseks saamisel nelja lapse isadele, kui ta abikaasa suri ja tema lapsed on isale jäänud.


Niinimetatud. emapensioni makstakse alates 1. märtsist 2019. Vanemlikku lisahüvitist saab reeglina anda huvitatud isiku (ema või isa), sotsiaalkindlustusasutuse või sotsiaalkindlustusfondi taotluse alusel.

Haldusotsus langetatakse vastavalt konkreetse isiku sissetuleku olukorda arvestades. Hüvitis on madalaima pensioni suuruses. Pärast märtsi indekseerimist on minimaalne pension 1100 Poola zlotti. (250€)

Edastas: Taivo Sepp

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.