Prantsusmaal jõuluturul toimus terrorirünnak – 4 surnut ja 11 vigastatut

0
272
Hadrian / Shutterstock.com

Prantsusmaal Strasbourgi jõuluturul toimus tulistamine, mille tagajärjel sai surma neli inimest ja vigastada 11 inimest, edastab Voice of Europe

Tunnistajate sõnul algas tulistamine umbes jõuluturu avamisega – kohaliku ajajärgi kell 8.00.

“See kestis umbes 10 minutit”  ütles poepidaja BFMTVile. Hetkel on teada, et paljud vigastatud on kriitilises olukorras.

Üks lähedalasuvas restoranis olev kelner rääkis BFMTV-le, et töötajad ja kliendid püüdsid päästa ühe kannatanu elu, kes oli söögikohast välja astunud ja teda tulistati, öeldes, et nad kasutasid salvrätikuid, et püüda verejooksu peatada. Mees hiljem suri.

Tulistamine on ametivõimude poolt tunnistatud terroriaktiks ja on algatatud uurimine. Prantsusmaa siseminister Christophe Castaner rääkis ajakirjanikele, et relvastatud isik on “tuvastatud” ja politsei varem tuntud.

Politsei poolt kinnitatud laskur on 29-aastane Cherif Chekatt, ning ta oli politsei jälgimise all, kui potentsiaalne julgeolekurisk.

Jõuluturg loodi  1570. aastal ja on üks suurimaid sündmusi Prantsusmaal. See meelitab miljoneid turiste igal aastal seda külastama.

Siin on ühe eestlase info.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.