Putin käis Ansipi juures koolitusel? “Viin Venemaa maailma viie rikkaima riigi sekka!”

0
321

Vene president Vladimir Putin ütles eilsel iga-aastasel pressikonverentsil, et tahab viia Venemaa maailma viie rikkaima riigi sekka. Üsna sarnaselt ütles toonane Eesti peaminister Andrus Ansip juba aastal 2006, et Eesti võiks seada sihiks jõuda Euroopa Liidu viie rikkama riigi hulka.

«Peamine asi on see, et me peame jõudma majanduslikult uude liigasse,» rääkis Putin ajakirjanikele iga-aastasel suurel pressikonverentsil. «Ma arvan, et me suudaks hõlpsasti võtta majanduse suurust silmas pidades viienda koha. Ja ma arvan, et me teemegi seda.»

Venemaa vajab «läbimurret, me peame tegema suure hüppe, mis puudutab tehnoloogilist innovatsiooni: selleta pole meie riigil tulevikku,» ütles Putin.

Vene riigipea tõi välja ka mõned positiivsed näitajad, näiteks oodatav 1,8-protsendine majanduskasv ja «väike kasv tegelikus sissetulekus».

Putini sõnul on Venemaa inflatsioon vastuvõetaval tasemel, kuid aasta alguses on oodata selle lühiajalist kiirenemist, tulenevalt käibemaksu tõstmisest 18 protsendilt 20 protsendini.

Allikas: https://majandus24.postimees.ee/

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.