Rahapesus kahtlustatav Malta minister sisserändest: “Nad on head vananevale Euroopale”

0
465
Malta rahandusminister Edward Scicluna.
Pilt: edwardscicluna.com

Marokos Marrakechi linnas toimus 12. detsembril Atlandit puudutav konverents, mis kestis kolm päeva. Konverentsil käsitleti peamiselt rännet puudutavat küsimust.

Kõnelejate hulgas oli ka Malta rahandusminister Edward Scicluna. Ta ütles, et soovib Euroopa Liidu jaoks ühtset sisserändeseadust ja jaotamise kava.

Vahemerelt on Malta 2019. aastal vastu võtnud Põhja-Aafrikast 3309 migranti.

“Väikese saarena on meil suuri probleeme – teiste EL riikidega, kes pole veel otsustanud rände eeliste üle,” ning ta kirjeldas sisserände eeliseid: “vananev ühiskond on probleem.”

“Kuid praegu ei ole koormuse jagamist, ning see pole õige. EL peab rännet jagama ja haldama, kuna see võtab palju elusid,” rõhutas Malta rahandusminister.

Scicluna kahetses, et Vahemeres uppub nii palju noori, nii et seda tuleb võtta tema arvates väga tõsiselt. Ministri sõnul peaksid ka Sahara-tagused Aafrika riigid tegutsema ja muutma oma riigid atraktiivseks, et inimesed ei peaks Euroopasse kolima.

“Keegi ei taha sisserändajaks saada, kui tal on töökoht, eluase ja puhas vesi,” nentis minister.

Iroonilisel kombel oli Malta riiki saadetud esindama minister, kes on ise uurimise all  rahapesu kahtlusega. Rahapesu uurimine käib ka Energia- ja veekaitseministri ja Malta majandusministri üle.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.