“Rahumeelsed” Süüria põgenikud katsetavad Belgias isetehtud pommi – oma tagumise aia nurgas

0
413

20-aastane Süüria pagulane sai süüdistuse terroriaktide eest Belgias.

Ajaleht HLN andmetel, katsetas mees nimega Ahmed A. pommi Mouscronis oma tagumise aia nurgas, kirjutab Euroopa Hääl (Voice of Europe).

Belgia ametnike sõnul jälgiti Süüria kodanikku juba pikemat aega – täpsemalt pärast seda, kui Föderaalpolitsei oli saatnud ametnikele hoiatuse. Süürlase vastu on esitatud süüdistused: terrorirünnaku ettevalmistamine ja terrorismis osalemine.

Pärast arreteerimist ütles mees tõlgi kaudu, et tal oli plaan lõhkeaineid kalapüügiks kasutada, kuid kohtunik ei arvestanud tema põhjendust.

Süüria pagulane otsis veebist terrorirünnakute korraldamiseks abi, ning kohtuniku kätte jõudsid ka andmed, et mees uuris lõhkeaine valmistamise kohta internetist.

Süürlase jurist nimetas meest terroristi asemel “rahumeelseks põgenikuks” ja sõnas, et tema tagaaias aset leidnud testimine ei olnud eriti tõsine.

Kuid kohtujuristi sõnul meeldis mehele ISIS-i tegevusega seotud Facebooki lehed ja Telegramis kajastatud terrorismiga seotud juhtumid. 

Prokurör nõuab mehele viis aastat reaalset vangistust. Kohtuotsus tehakse teatavaks järgmise aasta 16. jaanuaril.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.