Rassism jõulutraditsioonis: Hollandis keelati Must Peeter

0
303

Pärast aastaid kestnud vaidlusi ja kohati isegi vägivaldseid meeleavaldusi otsustas riiklikku jõuluparaadi korraldav Hollandi ringhääling, et sel aastal seal mustaks võõbatud näoga jõulutegelast ei näe.

Zwarte Piets ehk Mustad Peetrid, kes saadavad Sinterklaasi iga-aastasel riikliku teleülekandega paraadil, saavad sel aastal hoopis tahmased näod mustaks võõbatud nägude asemel, teatas ringhääling NTR, mille sõnul oli tegu “järgmise loogilise sammuga”.

Eelmisel aastal kaasas NTR rassismivastaste protestide tulemusena paraadile nii mustaks võõbatud nägude kui tahmanägudega Musti Peetreid. NTR-i sõnul austas see nii traditsioone kui muutusi ühiskonnas.

Sinterklaasi abilised on Hollandis traditsiooniliselt kandnud pidulikke kostüüme, suuri kullast kõrvarõngaid, afroparukaid, punast huulepulka ja kogu nägu katvat musta grimmi. Kriitikute sõnul on see rassistlik viide orjapidamisele.

Paljud hollandlased aga kaitsevad traditsioonilist Peetrit, öeldes, et tema nägu on must ainult seetõttu, et Sinterklaasi abiline on saanud korstnatest laskumisel tahmaseks.

Viimastel aastatel on vastuolud toonud kaasa meeleavaldusi ja vastumeeleavaldusi, vandaalitsemist, vägivalda ja isegi kohtuotsuseid rassiviha õhutamise eest.

Allikas: Uueduudised.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.