Reformierakond kutsus Riigikogusse õigusriigist rääkima skandaalse eksprokuröri Steven-Hristo Evestuse

0
530

Reformierakonna algatusel peeti neljapäeval parlamendis olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu õigusriigi üle, kusjuures ettekande tegi õigusriigi põhimõtete vastu eksimises kahtlustatav endine riigiprokurör, Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Steven-Hristo Evestus.

  • 4. oktoobril kirjutas Postimees: “Ekskohtunik Leo Kunman esitas endise riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse ja Põhja ringkonnaprokuröri Triinu Olevi peale kuriteoteate.” Väidetavalt pressis Evestus ülekuulamistel Priit Kutserilt välja tunnistusi – tollele pakuti oportuniteeti, kui ta annab Savisaare vastu süüd näitavaid ütlusi.
  • ERR kirjutab 5. detsembril 2018. aastal loos “Kas Evestuse lahkumise põhjus oli väidetav salajane lindistus?”, et tema ootamatu ametist lahkumise põhjuste ümber ringleb kolm versiooni.

Esimese versiooni järgi lahkus ta kehva tööõhustiku pärast riigiprokuratuuris. Teise versiooni järgi, et riigiprokuratuur ei saanud aastaid aru Danske rahapesu olulisusest ja et Evestus pidi võtma vastutuse. Kolmas versioon väidab, et väidetavalt lindistas üks Savisaare protsessi osaline salaja kolm vestlust prokuröriga, kus viimane pakkus võimalust lõpetada Priit Kutseri lugu oportuniteediga, kui saab vastu Savisaare süüd näitavaid ütlusi,” kirjutas ERR.

Seega siis tõi Reformierakond õigusriigist rääkima inimese, kelle taust karjub selgelt, et tal on probleeme õigusest ja õiglusest kinnipidamisega. Aga eks oravapartei ise kubiseb ju samuti skandaalidest, mille otsad on vette kadunud: kümne miljoni dollari lugu, VEB Fond, rahapesu läbi Eesti RE valitsemise ajal, kilekotirahad, Tallinna Sadama lugu ja nii edasi.

Allikas: Uueduudised.ee


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.