Reimo Sillamaa: “Märka pagulast” FB-leheküljest

0
529

Meedias löödi lärmi “Märka pagulast” lehe üle, mis nüüdseks on suletud.

Olin selle lehega algul seotud, aga palusin end eemaldada adminina, kuna siis oli mul kogukond Pagulaste VASTU ja see võttis niigi kogu minu vaba aja ja ei soovinud selle lehega enam edasi tegeleda!

Pildistamise-sildistamise kujul pole sellisel lehel mõtet ja ma ei kiida heaks. Kuid olgem ausad, meil on põhjust olla mures. Kõigile teadaolev info on see, et Itaalia ja Kreeka piirid ei pea ja illegaalseid immigrante valgub kontrollimatult üle piiri.

Nende inimeste tausta keegi ei tea, nad võivad olla ükskõik kes. Kui inimkaubanduse toetamine käib täiesti riiklikul tasemel, siis miks siis ei võiks see toimuda eraisikute tasemel. Täiesti võimalik, et juba käibki immigrantide salajane EL riikidesse smuugeldamine.

Seetõttu on Eesti inimestel täiesti õigustatud huvi olla mures. Kui nt Tallinna suuremates linnaosades patseerivad ringi aafrika päritolu inimesed, keda seal pole enne nähtud ja vahel lausa gruppidena, siis on põhjust tunda huvi kellega tegemist.

Need ei ole turistid. Mis toimub??? Ja süüdistatakse rahvast, kui tegelikult iga inimese kohustus on teada anda igasugustest kahtlastest isikutest.

Kuivõrd valitsuse usaldusväärsus on juba miinustes ja inimesed võibolla isegi ei usalda oma riigi politseid (kes on juba päris palju tõestanud oma  “erapoolikust”), siis ongi Facebookis sellised teadaandmised täiesti normaalne, kasvõi vastava lehe näol.