REPLIIK | Harri Kingo: Tänane “Ringvaade” ETV-s valetas

0
1951

Saates oli silmatorkav viga – nii silmatorkav, et näis, et see tehti meelega.

Nimelt ütles Mart Helme oma telefoniintervjuus, et ta lammutab selle demokraatia maha, mis meil siin ja täna kehtib. Sellele vastuseks seletas Veidemann, et laulva revolutsiooni demokraatia oli see tõeline rahvademokraatia. Näidati vanu kaadreid tollest ajast. Saatelõigust jäi mulje, nagu tahaks Mart Helme just seda algset, spontaanset ja tõelist demokraatiat hävitada. Või siis, et meil kehtib too algne ja puhas demoktaaria ka praegu. Ja et vaid kurjategija saab selle vastu olla ja seda lammutama hakata.

See on ehe vale, kuidas seda Veidemanni juttu ta ise või keegi teine ka ei mõistaks. Nii ehe, et valus oli kuulata.

Ma ei hakka tsitaate otsima, aga oli väga selge, et Mart Helme jaoks oli laulva revolutsiooni aja spontaanne rahvademokraatia midagi täiseti muud kui on see pseudo, milleks see algne ja puhas demokraatia on meie riigis tänaseks moondunud. Ja et just see pseudo tuleb siin ja täna teha maatasa. Sest see ei kõlba. Sest see on võlts. Läbinisti korruptiivne. Samastada seda tänast demokraatia paroodiat omaaegse laulva revolutsiooni aja rahvademokraatiaga – noh, see on ikka otsene karjuv vale.

Ma ootasin, et Muttika sekkub ja täpsustab. Korrigeerib. Küsib üle. Aga ei. Nii stuudios ka jutud jäid. Muttika ei korrigeerinud Veidemanni. Nende kahe jaoks oli kõik väga õige ja korras – Mart Helmest oli ilusas üksmeeles kuritegelik monstrum maailtud.

Võtsin teadmiseks – nii meisse otse Rahvusringäälingust (!) valet süstitaksegi.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.