“Riigi ja meedia esmane prioriteet on islami kaitsmine kriitika eest” – Anne Marie Waters

0
281
Foto: Digital Vision / Getty Images

-Autor Anne Marie Waters

Kui islamiterrorist mõrvas 2017. aastal Manchesteris 22 inimest, vastas peaminister Theresa parlamendis, teatades meile (väga faktiliselt), et mõrvarid järgisid „islami perversiooni”. Ta ei pakkunud selle kohta mingeid tõendeid, sest ta ei pidanud seda vajalikuks.

Manchesteri linnapea oli samasugune, kui ta teatas, et tapjad ei ole üldse moslemid. Labour’i Andy Burnham ütles LBC kohta: „Halvim, mis võib juhtuda, on see, et inimesed kasutavad seda, et süüdistada kogu moslemi kogukonda.”

Anne Marie Waters.
Foto: Facebook

Halvim asi? Islami usu “peksmine” (süüdistamine) on halvim asi, mis võib juhtuda? Jah, see on see, mis võib juhtuda. Islami vastane kriitika langeb teadlikuks rünnakuks kõigi moslemite vastu, mistõttu ei tohiks seda kunagi teha, olenemata sellest, kui õigustatud asi on.

Kaks suurt rünnakut toimusid 2017. aastal Londonis, meie juhtide sõnul, polnud sel mitte midagi pistmist islamiga. Hoolimata asjaolust, et islami pühakirjad (koraan) edendab sõna otseses mõttes terrorismi. Mohammedil on üsna selge sõnum: „Ma olen terroriga võitnud”. (Sahih Bukhari köide 004, raamat 052, Hadithi number 220).

Põhjus, miks islami õpetuste kohta avalikku arutelu ei toimu, on lihtne: selline arutelu tooks esile tõe islami õpetuste kohta

Siiski, kui julged oletada, et Mohammedi sõnad võivad innustada moslemi tegevust, siis leitakse, et sa oled viha täis islamifoobne fašist.

Westminsteri sillal mõrvati Khalid Masood 5 ja London Bridge’is surid 8 inimest moslemite käe läbi, kasutades mõrvaks vanni ja mitmeid nuge. Viimase rünnaku kohta kuulsid sündmuskohal olnud tunnistajad, et „see on Jumala jaoks”, kuid siiski ei pidanud keegi vajalikuks tõsist arutelu islami pühakirja kohta.

Põhjus, miks islami õpetuste kohta avalikku arutelu ei toimu, on lihtne: selline arutelu tooks esile tõe islami õpetuste kohta ja see arutelu ei head tagasisidet.

Allikas: https://voiceofeurope.com

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.