Riigikogu esimees Henn Põlluaas on visiidil hõimurahva juures Ungaris

1
383

Riigikogu esimees Henn Põlluaas viibib Ungari parlamendi esimehe kutsel sel nädalal visiidil Budapestis, visiidi eesmärk on edendada kahepoolseid suhteid ja saada ülevaade viimastest arengutest Ungaris.

„Eestlasi ja ungarlasi ühendab hõimusugulus ning peame ühtmoodi tähtsaks soome-ugri rahvaste identiteedi hoidmist,“ ütles Põlluaas. Ta lisas, et tuleval suvel toimub soome-ugri rahvaste kongress Tartus ja sinna on kutsutud ka Ungari president. Põlluaas rõhutas, et riikide hea koostöö märk on ka aasta eest toimunud saatkondade vastastikku taasavamine Tallinnas ja Budapestis.

Eile külastas riigikogu esimees delegatsiooniga Eesti suursaatkonda. Täna kohtub Põlluaas Ungari parlamendi esimehe László Kövéri ja parlamendi Ungari–Eesti sõprusrühma juhataja Attila Tilkiga. Homme külastab delegatsioon kultuuri- ja hariduskoostööd vedavat Eesti Instituuti ning toimuvad kohtumised Ungari president János Áderi ja välisminister Péter Szijjártóga.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja riigikaitsekomisjoni liige Madis Milling.

Allikas: Uueduudised.ee

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.