Rootsi koolid kustutavad oma õppekavast iidse ajaloo

1
1730
Uues ainekava ettepaneku järgi kaob antiikajalugu ajaloo õppekavast.
Foto: TT ja IBL

Enam ei õpetata koolides Platonit ega Aristotelest. Ei räägita enam Vana-Roomast, ega Rootsi suurriigi ajastust. See on uus samm Rootsi haridusametilt, mis tahab, et Rootsi õpilased keskenduvad rohkem Hitleri, Teisele maailmasõjale ja järgmisele postmodernistliku ajastu lõpule, 20 th sajandi asemel.

Viimastel päevadel on Rootsi arutelu keskendunud järgmisele sotsiaaldemokraatlikule sammule, et muuta Rootsi inimesed ajalooliselt vähem teadlikuks. Haridusamet soovib nüüd ajaloo õppekavat radikaalselt muuta. Soolised küsimused, kliima ja ränne on muidugi kaasatud ühiskonnateaduste uutesse muudetud õppekavadesse, mis hõlmavad ka ajalugu.

Gümnaasiumi 7.–9. Klassis, kus õpilased on 13–15-aastased, ei õpetata enam vanemat ajalugu, kui alates 1700 aastast. Kõik ajalugu Vana-Kreekast, Roomast või Rootsi suurriigi ajastust (1611-1718), kui Rootsi valitses tervet Läänemere ümbritsevaid riike, kustutatakse ajaloost.

“Rootsil on piinlik”.

“See on jube, veider ja absurdne,” ütles ajalooprofessor Dick Harrison, kui ettepanekut eelmisel nädalal avalikkusele tutvustati.

„Ajaloolasena, kes teab sellest ajast midagigi, olen sunnitud sellele reageerima. Veider ja absurdne on ainult see idee, et muistsed ajad ei ole oleviku mõistmisel tähtsad.
Kõik, mis meid ümbritseb, on iidsete kreeklaste pärand,” väitis ta ja ütles, et kui ettepanekust saab tegelikkus, on „rootslastel kogu maailmas piinlik“.

„Vabandage, aga see on nii f*** haige, mul on seda raske uskuda. Loomulikult ootan, et ettepanek võetakse tagasi,” ütles ärritunud professor.


Järgneb reklaam


 

1 kommentaar

  1. Ja ükskord kaotatakse ka rootsi lipp – ja kustutatakse ajaloost.

    Nii et moslemitel on õigus – rootsi riik on vallutatud ja kustutatakse ajaloost.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.