Rootsi koolis keelustati traditsioonilise Lucia püha tähistamine

0
305

Rootsis Motalas asuvas Kärrbackeni eelkoolis tehti novembri lõpus radikaalne otsus: keelustati rootslastele tähtsa ja traditsioonilise Lucia püha tähistamine. Kooli direktori Anna Karmskogi sõnul on põhjuseks võrdõiguslikkus ja tõrjutuse vähendamine: paljude laste vanematel pole raha, et osta Lucia-rõivaid ja muid rekvisiite.

Lisaks võivad Lucia-sugused pühad koolijuhi sõnul tuua lastes kaasa rahutust ning tagatipuks ei kuulu Lucia õppekava hulka, vahendab Yle.

Kooliõpilaste vanemaid teeb selline otsus nõutuks. Kui küsimus on rahas, oleks võinud teha korjanduse ja kõigile riided muretseda. Rootsi traditsioone peaks järgima.

Uudis äratas kohe tähelepanu üle terve Rootsi. Kirjanik Alex Schulman pakkus välja, et selle püha võiks kõikides Rootsi eelkoolides ära keelata. Ta pidas kummaliseks Lucia fännamist ning seda, et patrioodid on hakanud taas pead tõstma.

Lucia tekitab Rootsis elevust igal aastal. Paljude arvates peaks Lucia-neid olema jätkuvalt heleda nahavärviga rootsi tüdruk, aga teiste arvates võib seda etendada kes iganes, kasvõi mõni (tõmmu) mees.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.