Rootsi lapsevanemad ei julge tütreid kooli saata, sest migrandid peksavad ja kutsuvad neid “hooradeks”

0
4937

Lõuna-Rootsis Halmstadi kommuunis on probleemid migrantidega eskaleerunud.

Oskarströmi kooli lapsevanemad on pöördunud murega sõltumatu ajakirjaniku Joakim Lamotte poole ning kurdavad, et äsjasaabunud sisserändajad ahistavad nende tütreid.

Vanemad väidavad, et uustulnukate ebaõnnestunud integreerimine on viinud koolis rühmituste tekkimiseni.

„Koolis on igapäevased ähvardused ja vägivald. Meie tütart, kes praegu on kaheksandas klassis, on ahistatud alates seitsmenda klassi teisest nädalast. Teda on kutsutud “rootsi hooraks” ja ähvardatud mitu korda vägivallaga.”

„Politseid on kutsutud kooli palju kordi. Eelmisel nädalal käis politsei kolm korda. Ja kallaletungide tõttu on koolis käinud kiirabi,” räägib üks lapsevanem.

„Eelmisel nädalal väljus olukord mitmete suurte kakluste tõttu kontrolli alt ja nüüd otsustasid vanemad, et ebaturvalisuse tõttu jätavad nad oma lapsed koju.”

„Relvad ja narkootikumid on koolis tavalised ning vastasseisud jätkuvad ka pärast koolipäeva lõppu,” räägib teine lapsevanem.

Vanemate sõnutsi ei võta kool probleemi tõsiselt, üritab toimuvat maha vaikida ja süüdistab juhtunus hoopis rassismi.

„Praegu hoiame oma tütreid koolist kodus, sest kooli juhtkond ei suuda tagada nende turvalisust. Paljud teised vanemad hoiavad oma lapsi samal põhjusel kodus. Mu tütre hinnangul umbes 25 õpilast ei julge minna kooli, nagu see hetkel on,” ütleb üks vanematest.

Koolijuht aga keeldub ajakirjanikule kommentaaridest.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.