“Rootsi naised peaksid iga hoolimatu vägistamise eest saama 85 000 Rootsi krooni!”

0
784

Rootsis on muutunud seks lepinguliseks tegevuseks, millest me kirjutasime juba 2018. aastal. Kohus tegi seaduse kohta uue muudatuse, mis annab naisele õiguse vahekorra eest saada 85 000 Rootsi krooni (8136 eurot) kahjutasu, vahendab Fria Tider.

Fototöötlus: Rahvuslane.ee

Uue kohtuotsuse kohaselt tuleks rikkumise eest makstavat hüvitist mõista automaatselt nn tavahüvitisena, mida tuleks maksta ka siis, kui kuritegu ei ole olnud tahtlik.

Hüvitist ei saada, kui tegu on tahtlikku kuriteoga. Rootsi riigikohus otsustab nimetada hüvitise liigiks nn “hooletu vägistamine”.

Hüvitise suuruseks määrati vähemalt 75 000 Rootsi krooni (7179 eurot) ühiku kohta.

Südamevalu eest tuleb kohtu hinnangul maksta lisahüvitist, kelle peal on toimepandud  “hooletu vägistamine”. Selles osas on hüvitiseks seatud 10 000 Rootsi krooni (957 eurot), mis annab minimaalse hüvitise suuruseks kokku 85 000 Rootsi krooni (8136 eurot). See on loomulikult naistele maksuvaba raha.

 

Loe veel: Rootsis muutub seks vaat et lepinguliseks tegevuseks: mehed ja naised, valmistuge teineteiselt allkirju küsima!

See suurus on minimaalne summa, mida on naisel õigus saada. Seda saab suurendada, kui kohus leiab, et naine on saanud ulatuslikumaid vigastusi.

Rootsi riigikohtu otsus

Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.