Rootsi noorsotsid vanuritele: lõpetage lihasöömine ja sööge ainult taimetoitu, et peatada kliimamuutus

0
990

Rootsi sotsiaaldemokraatlik noorteühendus SSU soovib, et eakad lõpetaksid lihasöömise ja sööksid ainult taimetoite, et peatada kliimamuutus.

Lisaks soovivad noored peatada Rootsis täielik lennuliiklus, lõpetada tuumaenergia tootmine ja keelata fossiilkütus.

Sotsiaaldemokraatlik noorteühendus SSU on Rootsi suurim parteiline noorteühendus ning tema ettepanekud kliimamuutuste peatamiseks muutuvad üha radikaalsemaks.

Lihasöömise tuleb lõpetada

SSU peamiseks mureks on, kuidas lihasöömist vähendada. Fraktsioon nõuab, et taimetoit peaks olema kõigis Rootsi koolides, haiglates ja vanadekodudes (ka need vanurid, kes elavad omas kodus, peaksid oma toidulaua taimetoidu vastu välja vahetama). SSU arvates tagab see süsinikdioksiidi heitkoguste vähenemise. Enamus vanurid ei ole sageli taimetoitlased, mistõttu on ebaselge, kuidas eakad elanikud seda ettepanekut vastu võtavad.

Lennuliikus tuleb peatada

See nõuab karme abinõusid lendude peatamiseks. Noorteühendus soovib kehtestada järkjärgulise lendamise maksu, mis tähendab, et mida rohkem inimesi lendab, seda rohkem peavad nad maksma. Kuid Rootsi linnade vahel on lendamine täielikult keelatud.

lõpetada tuumaenergia tootmine ja keelata fossiilkütus

Lisaks tegi SSU ettepaneku 2030. aastaks keelata kõik gaasi- ja fossiilkütused. Fossiilkütuste keelustamise tagajärjel võib oodata elektriautode märkimisväärset kasvu. Kuidas neid kõiki autosid laetakse, on samuti pisut ebaselge, kuna noorteühendus ei soovi ainult gaasi ja nafta keelamist. Samuti soovib SSU keelata kogu tuumaenergia Rootsis aastaks 2040.

Peatage ajakirjandus

Lisaks ei meeldi SSU-le, et nad on ajakirjanike valvsa pilgu all. Pärast seda, kui Expressen esitas SSU-le ebameeldivaid küsimusi, nende erakampaaniate kulude kohta, keelas sotsiaaldemokraatlik noorteühendus neil osaleda organisatsiooni kongressil.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.