Rootsi peaminister: “puudub seos massimigratsiooni ja kasvava jõuguvägivalla vahel!”

0
376

Rootsi sotsist peaminister Stefan Löfven väidab, et tema riigi massimigratsiooni ja kasvava jõuguvägivalla vahel pole mingit seost.

Stefan Löfvenilt küsiti jõugu vägivalla ja tulistamissurmade põhjuste kohta, kuid ta ei suutnud selget vastust anda. Ta usub, et Rootsis oli varem teistsugune vägivald olemas, et nüüd näeb see lihtsalt teistsugune välja, kirjutab Nyheter idag.

“Me pole ka tegelikult valmis olnud, et see meid tabaks. Toona polnud meil sellist vägivalda, kuid nüüd on see olemas ja sellepärast peame otsustama. Suund on kristallselge, kindlameelsus näidata, et ühiskond on alati kuritegevusest tugevam,” ütles Löfven.

Saatejuht küsis, kas viimastel aastatel riiki saabunud suure hulga välismaalaste ja jõugude vägivalla suurenemise vahel on mingit seost, lükkas Löfven selle koheselt tagasi, väites selle asemel, et algpõhjus on vaesus ja töötus. 

“Segregatsioon tuleneb sellest, et nendes piirkondades on liiga madal tööhõive ja liiga kõrge tööpuudus. Kuid see oleks olnud sõltumata sellest, kes oleks seal piirkonnas elanud … Kui paned Rootsis sündinud inimesed samadesse tingimustesse, saate sama tulemuse.”

Saatejuht küsis, kas meil oleks olnud sama olukord ka sisserändeta.

“Kui majanduslik olukord oleks olnud sama, oleks sotsiaalne ebaõiglus olnud sama – vastan jaatavalt. See on minu kindel arvamus,” ütles Löfven.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.