Rootsi valitsus sunnib inimesi maksma telemaksu – isegi surnud peavad maksma

0
161

Rootsi parlament hääletas hiljuti uue seaduse poolt, millega tühistatakse televisiooni litsentsitasu alates 1. jaanuarist 2019.

Selle asemel on rootslased sunnitud maksma avaliku teenuse rahastamiseks kohustuslikku maksu. See tasu on kohustuslik, olenemata sellest, kas nad vaatavad või isegi omavad televiisorit.

Telemaks on kõrgem kui litsentsitasu. Litsentsitasu maksti majapidamise kohta – telemaksu makstakse aga leibkonna pealt, ning osa võtavad kõik alates 18 aastased inimesed – hoolimata sellest kas majas on 0 või 1 või 10 televiisorit.

See tähendab seda, et kahe täiskasvanu ja kahe üle 18-aastase lapsega pere on sunnitud maksma ligikaudu 530 eurot aastas. Sama kehtib pensionäride kohta. Vanadekodus, kus jagatakse maja peale ühte televiisorit, siis isegi seal peab iga pensionär eraldi maksma.

Samuti on otsustatud, et ka surnud inimesed maksavad TV-maksu – surnuks peetud inimesed on sunnitud maksma uut telemaksu oma sugulaste kaudu. Seadust on tõsiselt kritiseeritud.

- Advertisement -

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.