Rootsis kavandatakse juba bensiini ja diisli müügi keelamist, keeld tahetakse laiendada üle Euroopa Liidu

0
315

Rootsi valitsus paneb lähiaastatel paika aja, millest edasi enam fossiilseid kütuseid ei tohi müüa. Rootsi on valmis fossiilsetest kütustest vabanemiseks, ütles Rootsi rohelisi esindav rahandus- ja eluasememinister Per Bolund.

Rootsi valitsus on juba kehtestanud uute bensiini- ja diiselautode müügi keelu alates 2030. aastast. Sellest aga ei paista piisavat, sest valitsus tahab paika panna aja, millest edasi enam fossiilseid kütuseid ei tohi müüa, vahendab uudisteagentuur TT.

Praktikas tähendab see seda, et fossiilseid kütuseid nagu bensiine 95 ja 98 ei tohi enam müüa. Praegu pole veel paika pandud, mis ajani ja mil määral tohib kütustes fossiilseid komponente olla.

Rootsi on võtnud eesmärgiks vähendada heitgaase 70 protsendi võrra aastaks 2030, võttes aluseks 2010. aasta taseme.

Rootsi keeld tähendab, et sarnane keeld kehtestatakse terves Euroopa Liidus ja Rootsi on hakanud juba seda asja ajama.

Allikas: Lõunaeestlane.ee


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.