Saksa immigratsioonivastane erakond AfD ähvardab Ida-Saksamaa üle võtta!

0
938

AfD on tõusnud Ida-Saksamaal populaarseimaks parteiks. Merkeli koht ohus!

Immigratsioonivastane paremerakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) on viimaste uuringute põhjal möödunud Merkeli erakonnast ning tõusnud Ida-Saksamaa kõige populaarsemaks parteiks.

See võib aga tähendada suurt raputust poliitilisel maastikul, sest ees on ootamas kohalikud valimised. Tõenäoliselt haarab AfD juba järmisel kuul võimu kümnetes omavalitsustes ning sel sügisel on neil hea võimalus saada kõige rohkem kohti Brandenburgi ja Saksimaa liidumaa valimistel. Kui Merkel saab Ida-Saksamaa valimistel lüüa, võib see ühtlasi kiirendada tema kantsleriaja lõppu.

Valimisi liidumaades peetakse baromeetriks, mis näitab, kui palju keskvalitsuse poliitikat toetatakse. Kui valitsuskoalitsiooni parteid liidumaa valimistel hävivad, võib see ennustada keskvalitsusele raskusi.

Endise kommunistliku Ida-Saksamaa territoorium on muutunud immigratsioonivastaste peamiseks kindluseks ja kantsiks, kus on veel säilinud rahvuslik mõtlemine ning terve talupoja mõistus.

Allikas: The Times

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.