Saksa seadusandjad tahavad ELi lipu kahjustamise eest määrata kolmeaastase vanglakaristuse

0
627

Lähitulevikus võib Saksamaal „Euroopa Liidu sümbolite” tahtlik kahjustamine tuua kaasa trahvi või kuni kolmeaastase vanglakaristuse. Selline on äsja välja pakutud seadusemuudatus.

Saksamaa seadusandjad on välja töötamas uusi õigusakte, mille eesmärk on „võtta kindlaid, jõulisi ja tõhusaid meetmeid nende vastu, kelle eesmärk on Euroopa Liidu põhiväärtuste hävitamine”, „rünnates“ Euroopa Liidu sümboleid ja kahjustades EU mainet, kirjutab Saksamaa piirkondlik ajaleht Saabrücker Zeitung.

Kui Saksa parlament selle seadusemuudatuse heaks kiidab, keelab uus seadus ELi lipu kahjustamise – seadus keelab Euroopa Liidu lipu „eemaldada, hävitada, kahjustada, kasutamiskõlbmatuks muuta, või äratuntamatuseni muuta“ – selle kuriteo eest karistatakse rahatrahvi või kolmeaastase vanglakaristusega.

Seadusemuudatuse pooldajad väidavad, et kuigi Euroopa Liidule on „õigus objektiivsele või õiguspärasele kriitikale” on jätkuvalt kaitstud kõik ELiga seonduvad põhiväärtused.

Saksamaa uus seadusemuudatus on sarnase Prantsusmaaga, mille kuulutas välja laialdaselt põlatud president, globalist Emmanuel Macron, kes muutis ELi lipu väljapaneku kohustuslikuks kõigis Prantsusmaa klassiruumides nii avalik-õiguslikes kui ka erasektori asutustes, seadusemuudatus võeti vastu käesoleva aasta alguses.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.