Saksamaa evangeelne kirik soetab omale laeva ja osalevad merepäästes

0
376

Võimaliku lahtirulluva maailmasõja taustal soovib Saksamaa EKD soetada  päästelaeva, et migrante Euroopale tooma hakata, teatab tagesschau.de.

Evangeelse Kirik (EKD) nõukogu president Heinrich Bedford-Strohm on saanud surmaähvardusi. See juhtus kohe pärast seda, kui ta teatas, et saadab laeva Vahemerele sisserändajate päästmiseks, mida ta ütles ajalehele “Augsburger Allgemeine”. “Olen saanud väga konkreetseid ävardusi, eriti seoses minu osalusega põgenike merepäästes.”

Sellega seoses kritiseeris Baieri piiskop eetika puudumist Internetis: “Standardid ja reeglid peaksid kehtima ka kaasaegse tehnoloogia jaoks. Ta võttis enda vastu suunatud surmaohte “mitte eriti tõsiselt”, kuid oli siiski oluline, et politsei neid inimesi järjekindlalt jälgiks. See ei kehti mitte ainult tema vastu suunatud ähvarduste kohta, vaid ka WDR-i töötajate kohta, kes said ähvardusi lastekoori poolt esitatud laulu “Minu vanaema on keskkonnasiga” eest.”


 Loe veel:


Bedford-Strohm kritiseerib sotsiaalvõrgustikke

“Suhtlusvõrgustikest on saanud agitaatorite varjupaik, see ei saa nii jääda,” ütles kiriku esindaja. “Inimesed, kes sinna tormavad, tunnevad, et nende misantroopilised avaldused on sotsiaalselt vastuvõetavad.” Rassistlikke, antisemiitlikke või muid diskrimineerivaid avaldusi ei saa sõnavabaduse alusel õigustada. “Vihkamine pole arvamus,” ütles piiskop.

Bedford-Strohm kaitses ajalehes evangeelse kiriku merepäästeplaane. Sellel pole poliitilise aktivismiga mingit pistmist. “Me seisame merepääste eest,” rõhutas Bedford-Strohm. “See kehtib ka teiste abiorganisatsioonide kohta: “Kui merepäästjate tegevus kriminaliseeritakse, oleme meie teisel (migrantide ja päästjate -toim.) poolel,” ütles EKD nõukogu president.

EKD soovib osta oma päästelaeva

Asutatud Evangeelse Kiriku organisatsioon “United4Rescue” -ga on liitunud nüüd rohkem kui 150 organisatsiooni. Jaanuari lõpus teatas liit, et ostab laeva “Poseidon” Schleswig-Holsteini osariigilt. Seda kasutatakse Vahemere merepäästetöödeks.

Juunist algab ELis Saksamaa eesistumine. Ja uuesti on võimalus hakata survestama riike  kohustuslike kvootide vastuvõtmiseks. Arvestades, et Saksamaa ühiskonnas valitseb selge konsensus selles küsimuses.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.