Saksamaa kohus: noorteühendust “Generation Identitaire” ei saa liigitada äärmuslaste hulka

0
367

Kölni halduskohus otsustas, et Saksamaa noorteühenduse “Generation Identitaire” osas ei ole ühtegi tõendit, mis põhjendaksid nende liigitamine “paremäärmuslaseks” organisatsiooniks, teatab Die Presse.

Kolmapäeval tehtud Kölni halduskohtu otsuse tõttu on Saksamaa “spiooniagentuur”, tuntud kui põhiseaduse kaitse föderaalamet (BfV), sunnitud tühistama liikumise liigituse „paremäärmuslaseks”.

Algusest peale usuti, et BfV otsus nimetada üleeuroopaline identiteediliikumine parempoolseks ekstremistlikuks on poliitiliselt ja ideoloogiliselt motiveeritud.

Rahvuslikult meelestatud noorteühendus Generation Identitaire  eesmärgiks on Euroopa identiteedi kaitsmise. Ühendus asutati Prantsusmaal 2012. aastal, ning see on kasvanud üleeuroopaliseks noorte liikumiseks.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.