Saksamaal kütab kirgi Türgi presidendi pilt kunstinäitusel, mida kiitis ka Kölni linnapea

0
507

Kunstnik Thomas Baumgärtel avas hiljuti kunstinäituse Dellbrückis, Saksamaal. Näitus kannab nime „banaanipihusti”, ning galerii põhi vaatamisväärsuseks on pilt Türgi presidendist Recep Tayyip Erdoğanist, kellel on püksid maha võetud ja tagumikus on banaan.

Baumgärtel teatas pühapäeval Facebooki postituses, et Türgi president Recep Tayyip Erdoğan üritas kuntstinäitust keelata. Ilmselt Türgi peakonsulaat üritas isegi avaldada survet linnale, kes toetab seda näitus rahaliselt, kirjutab Bild.

Kölni linn on seda väidet eitanud ja palunud Baumgärtelil eemaldada valeväited oma veebisaidilt ja Facebooki lehelt.

Näituse avakõnes ajal ütles Kölni linnapea ja jurist Henriette Reker: „Juba 2016. aastal avaldas Baumgärtel sotsiaalmeedias Recep Tayyip Erdoğanist pildi banaaniga”. See pilt ei olnud kena, kuid mulle meeldivad inimesed, kes avaldavad oma arvamust jõuliselt ja järjekindlalt ning Baumgärtel on alati oma ikonograafiale truuks jäänud.“

Allikas: Voice of Europe


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.