Salvini kavatseb ühendada Euroopa rahvuslikud parteid enne EU valimisi

0
671

Itaalia siseminister ja peaministri asetäitja Matteo Salvini ütles, et ta soovib ühendada Euroopa rahvuslike parteide esindajaid, et edendada ühist poliitilist nägemust enne mais toimuvaid ELi parlamendivalimisi.

Salvini loodab koondada Euroopa Parlamendis sarnase mõtlemisega, sisserände vastaseid osapooli, et seista vastu vasakpoolsete ja liberaalsetele rühmadele/erakondadele.

„See on esimene kord, kui Itaalias toimub vähemalt 15 või 20 Euroopa riiki ühendav sündmus,” ütles ta Pariisis ajakirjanikele.

Le Peni erakond “Rahvusrinne” teatas reedel pressiteate vahendusel, et erakonna juht osaleb Salvini korraldataval koosolekul, mis toimub Itaalias vaid mõni päev enne Euroopa Parlamendi valimisi.

Euroopa erakonnad on loonud ka varem ELi parlamendis mitmeid riikidevahelisi koostöö rühmi: Liiga on Rahvaste ja Vabaduse Euroopa (ENF) liige, kuhu kuuluvad ka Le Peni “Rahvusrinne” ja Austria vabaduspartei.

Salvini soovib koostööd ka teiste parempoolsete ja rahvuslikke erakondade liidritega, kelle parteid on erinevates rühmades, näiteks Ungari peaminister Viktor Orbani ja Jaroslaw Kaczynskiga, Poola valitseva PiS partei juht.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.