SAUDI ARAABIA SAI ÄPPI NAISTE JÄLGIMISEKS

0
553

SAUDI ARAABIA SAI ÄPPI NAISTE JÄLGIMISEKS:
Kahte USA tehnoloogiagiganti süüdistatakse “soolise apartheidi” tugevdamises, pakkudes Saudi Araabia valitsuse poolt välja töötatud rakendust Absher, mis muuhulgas võimaldab takistada naistel riigist lahkuda.

Saudi Araabias on naised ikka veel nüüdki 2019. aastal sunnitud küsima oma abikaasalt luba passi saamiseks, pangakonto avamiseks, ettevõtte alustamiseks, aga ka riigist lahkumiseks. Maailma Majandusfoorumi uuringu kohaselt on see riik Süüria või Jeemeni ees üks kõige ebavõrdsemaid riike soolise võrdõiguslikkuse küsimuses Lähis-Idas. Isegi digitaalsel tasandil on see ebavõrdsus samuti reaalsus. Saudi valitsus laskis käibele äppi: Absher (araabia keeles “jutlustaja”), mis võimaldab hallata eemalt haldusprotseduure (näiteks uuendada juhiluba, maksta parkimiskohtade eest), aga ka … naise või tema tütre jälgimiseks. See on saadaval Google’i ja Apple’i rakenduste kauplustes. Apple App Store’is on näiteks võimalik lugeda selliseid kommentaare äppi kohta nagu: “suurepärane võimalus oma naise jälgimiseks, lihtne teada, kus ta on ja kuhu ta läks.”
Jälgimissüsteem.

Et see kasutusele võtta, vajab rakendus üsna lihtsat protseduuri. Piisab sellest, kui mehest eestkostja registreerib naise passi numbri, et jälgida tema liikumist. Seega võimaldab see naise riigist väljumisloa heaks kiita või tühistada mõne klõpsuga….

Tõlkis: Taivo Sepp

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.