Saudi Araabia seadusemuudatus teeb lõpu salajastele abielulahutustele

0
294

Saudi Araabias polnud senini tavatu, et mees lahutas abielu, ilma et oma abikaasat sellest teavitaks. Edaspidi peavad kohtud aga naistele nende abielu lõppemisest tekstisõnumiga teada andma.

Pühapäeval kehtima hakanud määrus lõpetab juristide hinnangul seni levinud salajased lahutused ning tagab, et naised on oma perekonnaseisuga kursis, vahendas BBC.

Uus meede tagab, et naised saavad õiguse elatisele, kui abielu lahutatakse. Samuti tagab see, et enne lahutust antud volitusi ei kuritarvitata.

Muudatus on osa majandus- ja sotsiaalsetest reformidest, mille kroonprints Mohammed bin Salman on ellu viinud. Muu hulgas on naised saanud õiguse osaleda jalgpallivõistlustel ning töötada ametites, mis on traditsiooniliselt olnud meeste pärusmaa.

Samas ei või Saudi naised jätkuvalt ilma meessoost eeskostja, kelleks on harilikult abikaasa, isa, vend või poeg, nõusolekuta passi taotleda, abielluda, pangaarvet avada, vanglast lahkuda jne.

Allikas: Err.ee/

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.