SÕJAHOIATUS! Juncker hoiatab: Orbáni rahvuslus võib viia sõjani!

0
1255

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles intervjuus Itaalia telekanalile, et teda häirib Ungari peaministri Viktor Orbáni võõravaenulikkus. Junckeri sõnul võib Orbáni rahvuslus viia sõjani, edastavad Kansalainen.fi ja Hungary Today.

Intervjuus Itaalia RAI1-le pühapäeval ütles Juncker, et ta ei hooli eriti Ungari ELi kriitilise valimiskampaania pärast. Küll aga on ta rohkem mures Ungari peaministri suhtumise pärast võõrastesse.

Junckeri sõnul võib Orbáni rahvusluse ja sallimatuse segu viia sõjani.

Euroopa Komisjoni juht kinnitas, et armastab inimesi, kultuure ja mitmekesisust, kuid rõhutas, et ta ei saa aktsepteerida migrandivaenulikke hoiakuid.

Junckeri migrandiarmastus tuli selgelt esile möödunud sügisel, kui ta ütles Berliinis Euroopa tulevikku puudutavas kõnes, et ÜRO rändepakti tagasilükkavad riigid on “lollid populistid”.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.